Mażoretki

Od listopada 2006 roku grupa Mażoretek działa pod kierownictwem Jagody Łuczak. W roku 2006 działała jedna grupa w Osiecznej i jedna grupa w Kąkolewie. Starsza z grupa liczyła wtedy 8 osób, które prężnie rozwijały swe umiejętności twirlingowe. Natomiast młodsza grupa z Kąkolewa liczyła 20 dziewcząt, które tańczyły z pom-ponami. Pierwszy występ pod kierownictwem nowego instruktora odbył się w Styczniu podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas większości występów dziewczęta towarzyszą Orkiestrze Dętej OSP, dlatego najczęstsze występy odbywają się przy okazji świąt i innych uroczystości takich jak 3 maja, Noc świętojańska, Dni Osiecznej, Dożynki, 11 Listopada. Z czasem nastąpił przełom w życiu tych grup, wprowadzono nowe rekwizyty, trudniejsze elementy a nawet zaczęto tańczyć nowy styl tańca-cheerleaders dance. I tak w 2007 roku grupa mażoretek z Kąkolewa wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Tańcu z pomponami i tam, zajęła 4 miejsce, z którego ogromnie się cieszyła. Rok później w zawodach wystartowały już dwie grupy, Kąkolewo zajęło miejsce 4, a grupa z Osiecznej zajęła 5 miejsce. Wtedy tez otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę Fairplay od dyrektora zespołu szkół w Święciechowie.

W 2009 roku powstały kolejne dwie grupy juniorek-jedna w Osiecznej i jedna w Kąkolewie. Zapewne stało się to za sprawą istniejących grup i ich pokazów. I tak w Mażoretkach tańczyło już w sumie ok 70 dziewcząt. Oprócz regularnych występów z Orkiestrą , Mażoretki zaczęły same dawać pokazy na różnych uroczystościach takich jak festyn rodzinny, dzień dziecka, pokazy taneczne na balach karnawałowych. Co roku również tańczymy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . W roku 2010 powstała kolejna grupa-kadetki w Osiecznej, w której skład wchodzi 26 dziewczynek w wieku od 4 do 8 lat. Przełomowym rokiem stał się rok 2012, wtedy to powstała kolejna grupa- kadetki w Kąkolewie. Mażoretki przyjęły nazwę BRYZA. Grupy seniorki BRYZA KĄKOLEWO oraz BRYZA OSIECZNA po raz pierwszy wzięły udział w Mistrzostwach Polski Zachodniej, które jednocześnie były estradą eliminacyjną na Mistrzostwa Polski. BRYZA OSIECZNA zajęła III miejsce w kategorii Baton (taniec z pomponami) a grupa BRYZA KĄKOLEWO zdobyła tytuł mistrza Polski Zachodniej w kategorii Baton oraz Pom-Pom, jednocześnie otrzymując przepustkę na Mistrzostwa Polski. Tam też podczas Mistrzostw Polski w Opolu zespół seniorek z Kąkolewa w składzie: Agnieszka Bartkowiak, Magdalena Dudziak, Żaneta Fischer, Hanna Glapiak, Joanna Grochowa, Weronika Kałużna, Natalia Majchrzak, Daria Michałkowska, Nowaczyk Ada, Blanka Prałat, Honorata Rzepecka, Karolina Rzepecka, Wiktoria Sawicka, Weronika Zdziebkowska, zdobył 5 miejsce w kategorii Pom-Pom. Kolejnym sukcesem tego roku było zdobicie tytułu Mistrza Powiatu Grodziskiego Cheerleaders.

Rok 2013 był równie owocny w sukcesy na ogólnopolskiej arenie. Największym przełomem w istnieniu zespołu był rok 2014. Dziewczęta z grupy seniorek zaczęły startować w kategorii Show oraz Mix, a grupa juniorek miała swój debiut na pierwszych zawodach. Juniorki zajęły 2 Miejsce Mistrzostw Polski Zachodniej i otrzymały nominację na MP, gdzie zajęły 8 miejsce. Seniorki po „odświeżeniu” składu grupy zmieniły nazwę zespołu na REWIA i tak startowały podczas eliminacji we Wschowie zdobywając pierwsze miejsca w oby kategoriach i startując na MP z ogromnym sukcesem. Układ Mix zdobył 5 miejsce a układ pt „MISJA” w kategorii Show zdobył 2 miejsce i otrzymał nominację na Mistrzostwa Świata Mażoretek w Pradze. Po wielu trudach zebraniu potrzebnych funduszy REWIA zadebiutowała na MŚ godnie reprezentując nasz kraj i zdobyła tytuł II-vice Mistrza Świata. Wtedy też zaczęto głośno mówić o REWII nie tylko w lokalnych mediach.

W 2015 roku na eliminacje pojechały aż 4 grupy: Kadetki z Osiecznej, Kadetki z Kąkolewa, Juniorki (połączone grupy z Osiecznej i Kąkolewa) oraz Seniorki. Sukces był ogromny, gdyż na Mistrzostwa Polski pojechały 3 grupy i dwa duety zdobywając:
Kadetki „BRYZA” z Osiecznej- 9 miejsce w kategorii Pom-Pom
Kadetki „REWIA MINI” z Kąkolewa-4 miejsce w kategorii Show z układem pt: ANIOŁKI
Seniorki „REWIA”- 7 miejsce w Kategorii Pom-Pom i 1 miejsce w kategorii Show z układem pt: PRACZKI

Obecnie istnieją 3 grupy Mażoretek w Osiecznej oraz 3 grupy w Kąkolewie-łącznie 116 dziewcząt. Najmłodsza z ich ma 2,5 roku a najstarsze 20 lat. W układach naszych można zobaczyć pałki, pompony, flagi, wstążki, obręcze , parasole, karabiny, miski oraz trzepaki. Repertuar posiadamy różny :od Poloneza tańczącego przy akompaniamencie orkiestry, przez marsze, sambę, rock and rolla, do współczesnej muzyki rozrywkowej. Grupa Seniorek z Kąkolewa wciąż próbuje swoich sił również w Cheerleaders, rywalizując już na szczeblu Mistrzostw Polski i zdobywając 7 miejsce.