KATALOG ONLINE

Zapraszamy do sprawdzenia naszego katalogu książek online

NOWOŚCI

Sprawdź jakie nowości mamy dla Ciebie przygotowane w naszym katalogu online

Godziny otwarcia biblioteki:

  • poniedziałek 8:00 – 16:00

  • wtorek 8:00 – 16:00

  • środa 8:00 – 18:00

  • czwartek 8:00 – 16:00

  • piątek 8:00 – 16:00

O naszej bibliotece

Biblioteka w Osiecznej istnieje od 1 lutego 1948 roku. Na początku działalności księgozbiór liczył 391 tomów. Pierwszym pracownikiem był Michał Włodarczak. Biblioteka mieściła się wówczas przy ul. Leszczyńskich (dzisiejsza ul. Kościuszki).

W 1974 roku odbyło się połączenie dwóch bibliotek – Miejskiej Biblioteki Publicznej i Gromadzkiej Biblioteki Publicznej. Od tego czasu biblioteka mieści się przy Urzędzie Miasta i Gminy. W 1990 roku do Biblioteki Publicznej dołączono Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie biblioteka posiada dwie filie w Kąkolewie i w Świerczynie.

Od samego początku biblioteka prowadziła na terenie gminy punkty biblioteczne. W 1955 roku punkty te mieściły się w: Drzeczkowie, Dobramyśli Grodzisku, Jeziorkach, Kątach, Łoniewie, Popowie Wonieskim, Świerczynie, Trzebani, Witosławiu, Wojnowicach, Wolkowie i Ziemnicach. Taki stan utrzymywał się do lat siedemdziesiątych, potem liczba punktów została zmniejszona do ośmiu. Dziś nie ma już punktów bibliotecznych. Ostatni działał w Drzeczkowie do marca 2008 roku. Obecnie osiecka biblioteka ma dwie filie – w Kąkolewie (przy świetlicy wiejskiej) i Świerczynie (przy szkole).

Dziś księgozbiór sięga 26327 egzemplarzy, w tym 12211 woluminy znajdują się w filiach.

Od wielu lat w bibliotece odbywają się spotkania autorskie. Biblioteka przyjmuje też dzieci ze szkół i przedszkoli, dopożycza placówkom oświatowym nowości książkowe.

W bibliotece mieści się również czytelnia internetowa z trzema stanowiskami.

Skip to content